21 Haziran 2018 Perşembe

Halk otobüsleri şehre girmeyecek

Halk otobüsleri şehre girmeyecek
Güncel Yazdır

Büyükşehir Belediyesi genel sekreteri Doç. Dr. Tahir Büyükakın başkanlığında başlatılan çalışmalar doğrultusunda tramvayın hizmet vermeye başlaması ile ilçe ve beldelerden gelen toplu taşıma araçları İzmit şehir içine girmeyecek. 5 Nolu kooperatife bağlı özel halk otobüsleri güzergahları da değişecek

2 BİN OTOBÜS
Kocaeli’de trafiğe çıkan belediye ve özel halk otobüs kooperatiflerine kayıtlı toplam 2 bin 650 toplu taşıma aracından yaklaşık 2 bini tramvayın çalışmaya başlaması ile şehir içine giremeyecek. Başkan İbrahim Karaosmanoğlu’nun 2003 yılında açıkladığı. “Kocaeli’nin yol haritası ve 2023 ulaşım vizyonu Ulaşım Master Planı” doğrultusunda genel sekreter Büyükakın’ın başlatığı çalışmaların hayata geçirilip geçirilmeyeceği merak ediliyor.

 

AKTARMALI TAŞINACAK
Büyükşehir Belediyesi’nde kapalı kapılar arkasında büyük bir titizlik ve gizlilikle hazırlanan yeni “Ulaşım
ve Trafik” projesine göre ilçe ve beldelerden İzmit’e gelecek yolcular toplu taşıma araçlarından batı ve
doğuda düzenlenecek terminallerde inecekler. Tramvay ya da tahsis edilecek otobüsler ile aktarmalı olarak şehir merkezine taşınacaklar. İzmit kent içi trafiğini rahatlatacak yeni güzergah çalışmasına siyasilerin izin verip vermeyeceği bilinmiyor.

 

BATI VE DOĞU TERMİNALİ
İlçe ve beldelerden İzmit’e gelecek 100 binden fazla yolcunun aktarmalı şehir merkezine gidebilmesi için
doğudan gelecek toplu taşıma araçları için otobüs terminali yanındaki terminal yeniden düzenlenecek. Batıdan gelen araçlar ise Sekapark içinde yapılacak batı terminalinde kalacak. Başiskele, Gölcük, Karamürsel’den gelen otobüsler Salim Dervişoğlu Bulvarını kullanacak. 5 Nolu koopertife kayıtlı otobüslerin güzergahları da yeniden belirlenecek.

 

Galip Ataman'ın yazısına ulaşmak için tıklayınız..

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford YEDİ İKLİM Sabitzade köfte Yuvacık su Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan Gürpınar su Müjdat Optik Medicalpark ACARLAR TURİZM YENİ bbs inşaat konak_dr