21 Haziran 2018 Perşembe

Vali Güzeloğlu, lise müdürlerini topladı

Vali Güzeloğlu, lise müdürlerini topladı
Güncel Yazdır

Haber

Vali Hasan Basri Güzeloğlu, il genelinde Anadolu ve Fen Liselerinde görev yapan yaklaşık 80 müdürle bir araya geldiği toplantıda, “Benim için önemli olan binaya yatırım değil, insana yatırımdır. Binanın ruhu da sizlerin heyecanıdır, heyecanı hissetmeyenle de bizim işimiz yoktur” dedi

Vali Hasan Basri Güzeloğlu, Kocaeli genelinde bulunan Anadolu ve Fen Liseleri müdürleriyle Ortaöğretim Kurumları Genel Değerlendirme Toplantısı’nı gerçekleştirdi. Karamürsel Alp Toplantı Salonu’nda yapılması planlanan toplantı katılımın yoğun olması nedeniyle Akçakoca Toplantı Salonu’nda gerçekleşti. Toplantıda Vali Güzeloğlu’nun yanı sıra Vali Yardımcısı Ekrem Erdoğan, İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, ilçe milli eğitim müdürleri ve yaklaşık 80 lise müdürü yer aldı. Toplantıda konuşan Vali Güzeloğlu, “Okul ve fiziki binalar gerek şarttır. Onu da yaptık. Benim için çok öncelikli yerde değil. Eğitime büyük yatırım cümlesinin altında yatan binaya yatırım değil, insana yatırımdır. İşin ruhu değerlerin inşasıdır. Onu da siz yapacaksınız. Binanın ruhu da sizlerin heyecanıdır” dedi.

 

v3

 

‘VALİMİZ OLMASAYDI BURADA OLMAZDIK’

Toplantının açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, “Sayın Valimiz bizden brifing istedi. Ben ezile ezile sayın valime gidip ilimizdeki eğitim durumu hakkında bilgi verdim. Sayın Valimin eğitime verdiği değer çok farklı. Eğitim camiası adına ben kendilerine şükranlarımı sunuyorum. O olmasaydı, istediğimiz bu durumda olmamız zordu. Bir ilde eğitim sokaklarda, kahvehanelerde konuşuluyorsa eğitimde geri kalmak mümkün değildir” dedi.

 

‘ÖĞRETMEN SAYIMIZ 15 BİN 413’

Devamında Çelik, “Burada KOÜ ve Gebze Teknik Üniversitemizin öğretim görevlilerine ve paydaşlarına da teşekkür ediyorum. Yüzde 1 artarsak şuraya geliriz dedik. Valimiz bize yüzde 1 nedir? Dedi. Eğitimin vazgeçilmezi de okul öncesidir” diyerek Kocaeli’de eğitim öğretimdeki yükselişi ile ilgili sunum gerçekleştirdi. Sunumunda Çelik, “Kocaeli ilinde bin 189 okul ve kurum var. Son 3 yılda resmi okullardaki öğretmen sayımız 11 bin 221’den 22 bin 387’ye yükseldi. Son 3 yıldaki derslik sayımız 12 bin 881’den 15 bin 413’e yükselttik” açıklamalarında bulundu.

 

‘GELECEĞİMİZİN HAZIRLAYICI KURUMLARISINIZ’

Ardından okul müdürlerine hitap eden Vali Hasan Basri Güzeloğlu, “Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kuruluşundan bu yana özgürlüğümüz için hayatını feda eden tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Kahraman gazilerimize de sağlık diliyorum” dedi. Güzeloğlu, “Hangi hedefi toplumsal anlamda konuşursanız o hedefin temel eğitmenidir. İnsani tüm değerleri eğitimle tanımladığınız için başat ve belirleyendir. Sizler eğitim gönüllüleri alarak sadece sınırlı alanda değil toplumun gelişmesi için neslimizi yetiştirensiniz. Siz kimlik ve kişilik olarak bunların bileşkesi ve yoğunlaşmasısınız. Bütün kurumlarımız geleceğimizin ve beklentimizin hazırlayıcı kurumlarıdır” diye konuştu.

 

v.

 

‘HESABINI ÖDEYECEKLER’

Türkiye Cumhuriyeti bir büyük devlet Türk milleti bir büyük millettir. Bize emanet edilen gençlerimizi öğrencilerimizi hedeflerimiz doğrultusunda yetiştirmek, bu ülkenin gelişme ve kalkınması için ihanet şebekeleri karşısında canını bile feda edebilecek gençler yetiştirmeliyiz. Her kamu kurumunda olduğu gibi Milli Eğitimde de bunların uzantıları vardı. Bunlarla da ilişiğimizi kestik. Her kim bu ülkenin geleceğinde bu değerlerle yürümüyorsa hesabını ödeyecektir. En büyük güvencemiz de mili birlik ve beraberliğimizdir” ifadelerine yer verdi.

 

‘HEYECANI OLMAYANLA İŞİMİZ YOK’

Devamında Güzeloğlu, “Bu büyük yolculuğumuzda sizler gençlerimizi yetiştiren onlara rol model olmaya başlayarak bilgi birikimini sunacak olan okullarımızın değerli yöneticilerisiniz. Kocaeli için hedef her konuda bir numara olmaktır. Geldiğimiz nokta bana göre yeterli değildir. Bunu sağlayacak alt yapımız, heyecanımız gayretimiz vardır. Heyecanı olmayanla da bizim işimiz yoktur. 2,5 yılda gelinen nokta yüz ağartan, hepimiz için mutlu olunan bir sonuçtur” sözlerine yer verdi.

 

 

‘BİNAYA YATIRIM DEĞİL İNSANA YATIRIM’

“Önce inanacağız” diyen Vali Güzeloğlu, “Daha iyi nasıl elde edebiliriz diye gayret edeceğiz. Bu büyük dönüşümün gerçek sahibi tabi ki sizlersiniz. Sizin yanınızda okul müdür yardımcılarımız ve öğretmenlerimize de bu mesajı lütfen iletin. Eğitim zirvede olması gerekmektedir. Tabi ki sadece sınava tabi tutmuyoruz. Okul ve fiziki binalar gerek şarttır. Onu da yaptık. Benim için çok öncelikli yerde değil. Eğitime büyük yatırım cümlesinin altında yatan binaya yatırım değil, insana yatırımdır” dedi.

 

‘NİCELİKTEN NİTELİĞE’

Güzeloğlu, “İşin ruhu değerlerin inşasıdır. Onu da siz yapacaksınız. Binanın ruhu da sizlerin heyecanıdır. Her bir çocuğunuzu kendi çocuğunuz sayarak okulun her öğrencisinin okuldan sabah girişinden akşam çıkışına kadar ilgilenmek görevinizdir. Bilgi temelli, bilinçli bireyler yetiştireceğiz. 2000 yılından bu yana sadece cep telefonu ithalatına 24 milyar dolara harcadık. Akıllı bir cihaza verdiğimiz para bu. Bunu kim yapıyor, bilgi yapıyor. İşin niceliğinden niteliğine dönmeye başladık” açıklamalarında bulundu.

 

‘HEPİNİZİN PERFORMANSINI İZLİYORUZ’

Sigaraya başlama yaşının 12’ye düştüğünü belirten Güzeloğlu, “Bunun mücadelesi dahil tüm mücadeleler sizde başlıyor. Okulun çevresi, çocuklarınızın sosyal çevresi sizin sorumluluk alanınızdır. Sizin göreviniz sadece müdürlük değildir. Her birinizin performansını izliyoruz. Okul ayrımı yapmadan yönetici atamaları dahil tüm değerlendirmeyi önemsiyoruz. Mesai bitmez. İş biterse mesai biter. Ertelenen işler, bedeli toplum olarak ödenen işlerdir. ‘Milli bir eğitim’ öz temel hedefimizdir” şeklinde konuştu.

 

‘KARNE NOTUMUZ 70’LERDEYDİ’

Son olarak Vali Güzeloğlu, “Çocuklarımıza karne veriliyor. Bize de karne veriyorlar. Kocaeli’nin 2014 yılındaki karne notu söylemek içimden gelmiyor ama 70’lerdeydi. Biz her ay ilçeleri değerlendiriyoruz. Benim için her çocuk bir dünyadır. Ben tekrar emeklerinize teşekkür ediyorum. İnşallah bu yıl ve gelecek her yıl eğitimde ve her alanda çok güzel sonuçlar alarak Kocaelimizi ileriye taşıyacağız” diyerek konuşmalarını tamamladı.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford YEDİ İKLİM Sabitzade köfte Yuvacık su Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan Gürpınar su Müjdat Optik Medicalpark ACARLAR TURİZM YENİ bbs inşaat konak_dr