20 Haziran 2018 Çarşamba

"Devri Alem ve Ötesi" sergisi açıldı

Devri Alem ve Ötesi sergisi açıldı
Kültür-Sanat Yazdır

Haber

Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü Öğretim Görevlisi Zekeriya Erdinç tarafından "Devri Alem ve Ötesi" adlı resim sergisi Cumhuriyet Park'ta bulunan İzmit Sanat Galerisi'nde açıldı

Bir hafta boyunca açık kalacak sergide 11 eser bulunuyor.  Devir daim sistemi ile oluşturulan resim sergisi 300 metre karelik bir ip ağıyla oluşturuluyor. Sergi hakkında açıklamalarda bulunan Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü Öğretim Görevlisi Zekeriya Erdinç, " Bu teknik benim geliştirdiğim bir teknik. Her etkinlikte bir tablo ortaya çıkıyor. Yani her tablo bir bellek oluşturuyor aslında. Sanat ile toplumun iç içe olduğu bir etkinlik. 6 yıldır bu tarz etkinlikler gerçekleştiriyorum" ifadelerini kullandı. Sergide her konuk eline sprey boyayı alarak ipleri boyuyor, boyanan iplerin üzerinde oluşan desenlerle zaman içerisinde tablo tamamlanıyor. Bir hafta boyunca açık kalacak sergide ipliklerin üzerini boyama işlemi devam edecek ve bir haftanın sonunda ortaya çıkacak.

 

sergi-2

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford YEDİ İKLİM Sabitzade köfte Yuvacık su Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan Üst Grup Gürpınar su Müjdat Optik Medicalpark ACARLAR TURİZM YENİ bbs inşaat konak_dr