20 Haziran 2018 Çarşamba

Erken, "Babamın bağlamasını ısırarak başladım"

Erken, Babamın bağlamasını ısırarak başladım
Kültür-Sanat Yazdır

Haber

Etkinlikizi'nin düzenlemiş olduğu program ile KYÖD'de sevenleri ile bir araya gelen Sanatçı Çiğdem Erken gerçekleştirdiği söyleşide müziğe nasıl başladığını anlattı.

Kocaeli Yüksek Öğrenim Derneği(KYÖD)'nde gerçekleştirilen Etkinlikizi programına katılan sanatçı Çiğdem Erken, söyleşi boyunca müzik hakkında birçok konuyu katılımcılar ile paylaştı. Türkiye'de sayılı caz, vokal ve piyano sanatçılarından biri olan Erken, aynı zamanda müzik hayatının tüm geçiş sürecini anlattı. 

 

'YANLIŞ ALGILIYORUZ'

Ankara Devlet Konservatuvarı'nda müzik ve tiyatro eğitimlerini tamamladığını ifade eden Çiğdem Erken, "Müziğe babamın bağlamasını ısırarak başladım" diye konuştu. Erken, "Tekirdağ gibi küçücük bir yerde piyona çalmaya başladım. Şuan olduğum yerden çok memnunum ve gurur duyuyorum" dedi. Pop müziğin bangır bangır müzik olmadığını belirten Erken, "Pop müzik söylemi var ama pop müzik dediğimiz şuan her yerde çalan bangır bangır müzikler değil, o dönemde popüleriterliği olan müzik türüdür, bunu yanlış algılıyoruz" şeklinde değerlendirmeler yaptı. 

 

 

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford YEDİ İKLİM Sabitzade köfte Yuvacık su Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan Üst Grup Gürpınar su Müjdat Optik Medicalpark ACARLAR TURİZM YENİ bbs inşaat konak_dr