23 Mayıs 2018 Çarşamba

KO-MEK'te yeni hayata merhaba

KO-MEK'te yeni hayata merhaba
Eğitim Yazdır

Her kesimden vatandaşa hizmet veren KO-MEK, emeklilere için 2'nci baharını yaşatıyor.

KOM-EK HİZMET ETMEYE DEVAM EDİYOR

Kurulduğu günden beri verdiği başarılı eğitimlerle adından söz ettiren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları(KO-MEK) her kesimden insana hizmet etmeye devam ediyor. Meslek ve sanat eğitimlerinin yanı sıra emekliliğini değerlendirmek isteyen vatandaşlara yeni bir kapı olan KO-MEK, emekliler için 2. bahar olmaya devam ediyor. Emekli kesimin yoğun yaşadığı Gölcük Değirmendere’de gününü evde geçirmek istemeyen ve farklı işlerle meşgul olmak isteyen emeklilerin ilk tercihi KO-MEK kurs merkezleri oluyor. Kimi yeni bir dil öğrenmek için geliyor, kimi resim yapıyor, kimi de ilerlemiş yaşına rağmen bilgisayar kullanmayı öğrenerek çağa ayak uydurmak istiyor.

 

“KO-MEK BİZE TERAPİ OLUYOR”
Emekli olduktan sonra KO-MEK Değirmendere Kurs Merkezi’nin yolunu tutan Trabzonlu 1938 doğumlu Haziran Polat şimdilerde İngilizce öğrenmek için çalışıyor. Kısa sürede İngilizceyi öğrenerek gramer eğitimi almaya başlayan Haziran Polat, kursa devam eden gençlere de örnek oluyor. Azmiyle herkesi şaşırtan Polat, “Çocuk yaşta yaşayamadığım okul ve öğrencilik duygusunu KO-MEK sayesinde bu yaşımda öğretmenimiz ve arkadaşlarımızla bu sıcacık sınıfta buluyorum” diye ifade etti. KO-MEK kurslarına gelmelerinin kendisi gibi diğer kursiyerlere de terapi etkisi yarattığını ifade belirten Polat, “Buraya geldikten sonra 10 yıl gençleştim bize bu ortamı hazırlayan başta Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 

EMEKLİLER KO-MEK’TE 
Yapısı itibari ile emekli vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği KO-MEK Değirmendere Kurs Merkezi’ne her gün yüzlerce vatandaş gelerek eğitim alıyor. Bilgisayar ve resim branşlarının yoğun ilgi gördüğü kurs merkezinde emekli vatandaşlar dil kurslarına da yazılarak yeni bir dil öğrenmeye çalışıyorlar. Resim bölümünde yeteneklerini sergileyen kursiyerler step aerobik ve fotoğraf çekimi kurslarına da katılarak hayata yeniden başlamanın keyfini çıkarıyorlar.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford HAURA CAFE Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi bbs inşaat
Ekcan Medicalpark ACARLAR TURİZM YENİ konak_dr