19 Haziran 2018 Salı

Toltar’dan Halep'e yardım

Toltar’dan Halep'e yardım
Güncel Yazdır

Dilovası Belediyesi Başkanı Ali Toltar Suriye de yaşanan zulme sessiz kalmadı

Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, Halep'te yaşanan insanlık dramı sessiz kalmadı. Şubat 2016 tarihinde yapılan yardımdan sonra son günlerde Halep’te yaşanan tahliyelerle ülkemizde barındırılacak Suriyeli vatandaşlara un yardımında bulundu.

 

TOLTAR: YARDIMLARIN ÇOK BÜYÜK ÖNEMİ VAR

Halep'in abluka altında olduğunu belirten Başkan Toltar, şöyle konuştu: "Halep Bir taraftan terör örgütleri, bir taraftan Esed rejimi, diğer taraftan uluslararası emperyalist devletlerin kuşatması altında. Savaş ortamı olduğu için dükkânlar açık değil, topraklar ekilemiyor, ekmek, su dahi bulamıyorlar. Tüm altyapı çökmüş durumda. Türkiye Cumhuriyeti şu anda milyonlarca insanı ağırlıyor. Ancak yine de bizlerin yardımlarının çok büyük önemi var. Bizlerde “komşusu açken, tok yatan bizden değildir” hadisi gereği karınca kararınca imkanlarımız dahilinde katkı sağlamaya çalışıyoruz. Şimdilik un olarak yaptığımız katkıyı farklı yardımlarla devam ettireceğiz. Ayrıca yardımlarımızı Suriyeli muhacirlere ulaştıran İHH İnsani Yardım Vakfına teşekkür ederim." dedi.

.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford YEDİ İKLİM Sabitzade köfte Yuvacık su Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan Üst Grup Gürpınar su Müjdat Optik Medicalpark ACARLAR TURİZM YENİ bbs inşaat konak_dr