20 Haziran 2018 Çarşamba

Miniklere eğlenceli dönüşüm eğitimi

Miniklere eğlenceli dönüşüm eğitimi
Miniklere eğlenceli dönüşüm eğitimi
Miniklere eğlenceli dönüşüm eğitimi
Eğitim Yazdır

Kartepe Belediyesi Atıkların Kaynağında Ayrıştırılması Projesi’ni yaygınlaştırmak amacıyla eğitimlere başladı. Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, eğitim kurumlarını kapsayan eğitim faaliyetlerinin startını Mavi Boncuk Anaokulu ile verdi.

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’in geri dönüşüm ve çocuklar konusundaki hassasiyeti çerçevesinde Temizlik İşleri Müdürlüğü de eğitim faaliyetlerini çok önemsiyor. Bu kapsamda Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, ilçe genelinde öncelikli olarak anaokul, ilk ve orta dereceli okullar başta olmak üzere KAR-MEK, KO-MEK ve Halk Eğitim Merkezi Kurslarında eğitimler düzenleyecek.

 

MİNİKLERE EĞLENCELİ SUNUM

Kartepe Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesinde görevli Çevre Koruma ve Kontrol Birimi nezaretinde gerçekleştirilen eğitim programının startı Mavi Boncuk Anaokulu’nda verildi. Çevre Koruma ve Kontrol Birimi yetkilileri, geri dönüşüm konusundaki eğitimlerde ambalaj, bitkisel atık yağlar, piller, elektronik atıklar hakkında bilgileri eğlenceli bir sunumla miniklerle paylaştı.

Eğitim programında Kartepe Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Birimi yetkilileri, “Özellikle havanın, suyun, toprağın hiç bitmeyecekmiş gibi kullanımının doğru olmadığını unutmayın. Bereketli topraklarımızın devamı ve ülke ekonomimize katkı için kaynağında ayrıştırmak çok önemli. Bu konuya hepimiz dört elle sarılmalıyız” dedi.

 

ANNE-ÇOCUK EĞİTİMİ EN ÖNEMLİ ADIM

Temizlik İşleri Müdürü Sinan Şahin, “Belediye Başkanımız Hüseyin Üzülmez’in öncülüğünde, eşsiz doğa güzelliğe sahip Kartepe’nin bu güzelliklerinin bilinmesi ve korunması başta olmak üzere bereketli toprakların devamı ve ülke ekonomisine katkı için kaynağında ayrıştırmaya çok önem verildiğini ifade etti.

Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’in eğitim çalışmalarına büyük önem verdiğini de hatırlatan Müdür Şahin, “İnsanoğlunun hayattaki ilk ve en büyük eğitimcileri annelerimizdir. Bu nedenle annelerin konu hakkında bilgili olması gelecek nesillerin de o konuya sahip çıkacağı anlamına gelir. Başkanımızdan aldığımız destekle anne çocuk eğitimlerine yeni yılda geniş bir eğitim programı ile devam edeceğiz” dedi.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford YEDİ İKLİM Sabitzade köfte Yuvacık su Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan Üst Grup Gürpınar su Müjdat Optik Medicalpark ACARLAR TURİZM YENİ bbs inşaat konak_dr