23 Nisan 2018 Pazartesi

Öğrencilere meslekler tanıtıldı

Öğrencilere meslekler tanıtıldı
Eğitim Yazdır

Öğrencileri bilinçlendirip geleceğe hazırlamak adına İŞKUR tarafından Yahya Kaptan Anadolu Lisesi’nde düzenlenen, “ Meslek Tanıtım Günleri” tamamlandı. 11 ve 12’nci sınıf öğrencilerine yönelik planlanan sunumda, gençlere meslekler hakkında bilgiler verildi

Yahya Kaptan Anadolu Lisesi’nde öğrenim gören 11 ve 12’nci sınıf  öğrencileri, dün İŞKUR tarafından kentimizde ilk kez düzenlenen, “ Meslek Tanıtım Günleri” adlı seminerde geleceklerini belirleyecek iş kolları tarafından bilgilendirildi. İki oturum şeklinde düzenlenen programda ilk olarak saat 10:00- 13:00 arası 12’inci sınıflara meslek seçiminin önemi üzerine İŞKUR Avukatı Mehmet Emre Kalaycı ile Halk Sağlığı Müdürlüğünden Diyetisyen Müge Çınar tarafından seminer verildi. Programın 13:00’da başlayıp 15:00’da biten ikinci oturumunda ise aynı isimler tarafından 11’inci sınıf öğrencileri edinecekleri meslekler konusunda bilgilendirildi.

 

işkur-2

 

 

PLAKET TAKDİM EDİLDİ

Soru cevap şeklinde devam eden seminerin sonunda sunumu yapan isimlere İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Ömer Akmanşen ile Kocaeli Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR)  İl Müdürü Ulvi Yılmaz, tarafından plaket taktim edildi. Düzenlenen etkinliğin oldukça faydalı geçtiğini ve bu tür seminerlerle öğrencileri geleceğe hazırlamaya devam edeceklerini söyleyen İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, girişimlerinden dolayı İŞKUR Müdürü Ulvi Yılmaz’a teşekkür etti. 

 

işkur-3

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Başiskele 23 Nisan Duru Park Davetiyem Beykar bbs inşaat
Ekcan Dilovası 23 Nisan Veral 23 Nisan Medicalpark ACARLAR TURİZM YENİ konak_dr BasiskeleSanayi