23 Mayıs 2018 Çarşamba

Şeb-İ Arus gösterisi cuma akşamı

Şeb-İ Arus gösterisi cuma akşamı
Şeb-İ Arus gösterisi cuma akşamı
Kültür-Sanat Yazdır

İzmit Belediyesi ile Tasavvuf Vakfı Kocaeli Temsilciliği ortaklığında Hz. Mevlana’nın 743. vuslat yılı nedeniyle gerçekleştirilecek özel Şeb-i Arus etkinliği 16 Aralık Cuma akşamı yapılacak.

Yahya Kaptan Mahallesi’nde bulunan Şehit Polis Recep Topaloğlu Spor Salonunda saat 19.30 da başlayacak etkinlikte, Mustafa Özbağ’ın Hz. Mevlana’da Kardeşlik, Birlik ve Beraberlik konulu sohbetinin ardından 100 Semazen ve 100 Sazendenin katılımıyla Sema Gösterisi ve Ney Dinletisi yapılacak. Vatandaşlara ücretsiz olan etkinlikte İzmit ilçe sınırlarında okuyan lise ve ortaokul öğrencileri arasında Mevlana’da Kardeşlik, Birlik ve Beraberlik temalı şiir ve resim yarışmasında dereceye girenlere ödülleri de verilecek. Yarışmaya resim dalında 54 öğrenci, şiir dalında da 12 öğrenci katıldı. Yarışmada birinci olan öğrencilere 1500 Lira, ikincilere 1000 Lira, üçüncü olan öğrencilere 750 Lira ve dördüncü olan öğrencilere de 350 Lira ödül verileceği açıklandı. Mehteran takımının gösterisiyle başlayacak etkinliğin geçmiş yıllarda olduğu gibi büyük ilgi görmesi bekleniyor.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford HAURA CAFE Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi bbs inşaat
Ekcan Medicalpark ACARLAR TURİZM YENİ konak_dr