20 Haziran 2018 Çarşamba

Aralıkta kültür ve sanat etkinlikleri hız kesmiyor

Aralıkta kültür ve sanat etkinlikleri hız kesmiyor
Kültür-Sanat Yazdır

Büyükşehir tarafından aralık ayında özel programlar, konserler ve sergilerle dolu bir etkinlik takvimi oluşturuldu

Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından müzik, tiyatro, sinema, resim sergisi gibi çok farklı dallarda kültürel ve sanatsal etkinlikler aralık ayı boyunca sanatseverlerle buluşacak. Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı korolarının konserleri, resim sergileri, seminerlerin yanı sıra Hz. Mevlana, 743. ölüm yıldönümünde Şehidan-ı Şeb-i Arus özel programıyla anılacak.

 

FOTOĞRAF SERGİSİ
Gebze Osman Hamdi Bey Kültür Merkezi fuaye alanında 26-28 Aralık tarihlerinde Mehmet Akif Ersoy Fotoğraf Sergisi, yine aynı mekanda 16-18 Aralık tarihlerinde Bir Beyaz Hüzün Sarıkamış Fotoğraf Sergisi yer alacak. Konserler, tiyatrolar, sinema gösterimleri gibi birçok farklı alternatifle Gebze Osman Hamdi Bey Kültür Merkezi ve İzmit SDKM’de kültür, sanat meraklılarını bekleyen etkinlikler, kentin sanat ve kültürel hayatını renklendirmeye devam ediyor.

 

ÇOCUKLAR İÇİN ÇİZGİ FİLM VE TİYATRO
Gebze Osman Hamdi Bey Kültür Merkezi’nde bu ay Süper Papağan, Buz Devri 5 animasyon çizgi filmleri, Afacan’ın Hayalleri ve Obur Mahalle isimli çocuk tiyatrosu oyunları ücretsiz olarak çocuklar için sahnelenecek. İzmit SDKM’de bu ay Soğan Gibi, Mavi Yelkenli, Henry ve Alice’in Gizli Yaşamları, Fareler ve İnsanlar, Beyaz Tay, Krem Karamel, İyi Geceler Anne, Çıkmaz Sokak Çocukları oyunları sahnelenecek.

 

TASAVVUF MUSİKİSİ KONSERİ
Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı Tasavvuf Musikisi Topluluğu tarafından Prof. Dr. Ahmet Hakkı Turabi şefliğinde birbirinden nadide Tasavvuf Musikisi eserleri icra edilecek. Sema’dan Musikiye konseriyle 17 Aralık Cumartesi saat 20.00’de Gebze Osman Hamdi Bey Kültür Merkezinde, düzenlenecek Tasavvuf Musikisi konserinde manevi iklimimizden süzülen eserler, ruhlarımıza gıda olacak.

 

SANAT MÜZİĞİ KONSERİ
Büyükşehir Belediyesi Nez Eda Türk Müziği Topluluğu, Erbil Aydın şefliğinde 25 Aralık Pazar Saat 20.00’de Gebze Osman Hamdi Bey Kültür Merkezi’nde Türk Sanat Müziği’nin sevilen eserlerini seslendirecek. Tadına doyulmaz bir sanat müziği ziyafetinin yaşanacağı akşamda Nev Eda korosu tarafından eşsiz eserler dinleyenleri mest edecek.

 

ERKAN ÖZYİĞİT SEMİNERİ
15 Temmuz darbe girişiminin perde arkasındaki güçler. Darbenin kodları ve karanlık noktaları, TV ekranlarından tanınan Erkan Özyiğit tarafından aydınlanacak. Büyükşehir Belediyesi ve KİHMED işbirliğiyle düzenlenen seminer 09 Aralık Cuma saat 19.00’da Leyla Atakan Kültür Merkezi’nde 15 Temmuz gecesi yaşananlara ışık tutacak. 15 Temmuz’un perde arkası ve dünyadaki gelişmeler araştırmacı-yazar Erkan Özyiğit’in anlatımıyla yeni ufuklar açacak.

 

BESTECİ ŞERİF İÇLİ YADEDİLECEK
Büyükşehir Belediyesi Musiki Derneği Korosu tarafından ünlü besteci Şerif İçli’nin bestelerinin icra edileceği konser, 11 Aralık Pazar saat 20.00’de SDKM’de. Erdinç Çelikkol şefliğinde sahne alacak koro, bestekâr ve ud sanatçısı Şerif İçli’nin birbirinden eşsiz bestelerinden oluşan repertuvarı seslendirecek.

 

TÜRK MÜZİĞİ TOPLULUĞU KONSERİ
Gönüllü teşekküllerin kültür ve sanat faaliyetlerini destekleyen Büyükşehir Belediyesi, Sarkuysan A.Ş. tarafından oluşturulan Türk Müziği Topluluğu konserine destek veriyor. Şef Erbil Aydın, solist Esra İçöz ile 24 Aralık Cumartesi saat 19.30’da Gebze Osman Hamdi Bey Kültür Merkezi’nde ücretsiz olarak düzenlenecek konserde sahne alacak. 

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford YEDİ İKLİM Sabitzade köfte Yuvacık su Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan Üst Grup Gürpınar su Müjdat Optik Medicalpark ACARLAR TURİZM YENİ bbs inşaat konak_dr