20 Haziran 2018 Çarşamba

İzmitli gruptan 5. kez Avrupa turnesinde

İzmitli gruptan 5. kez Avrupa turnesinde
Kültür-Sanat Yazdır

İzmit’in yetiştirdiği en önemli gruplardan Mary Jane, 5. kez Avrupa turnesine çıkıyor. Ünü Türkiye sınırlarının dışına çıkan Mary Jane, 24 Şubat’ta Kolpa grubuyla birlikte Viyana’da konser verecek

Kocaeli’nin yetiştirdiği en önemli rock gruplarından birisi olan Mary Jane, ilk albümü “Serüven”i çıkarmasının ardından turnelere devam ediyor. 90 yıllarda kurulan ve ilerleyen yıllarda Türkiye’nin dört bir yanında büyük bir fan kitlesine sahip olan grubun albümüne ilgi büyük oldu. Müzik severler, gerek I Tunes, Deezer, Spotify, Turkcell müzik gibi digital platformlardan, gerekse de müzik marketlerden “Serüven”e ulaştı.

 

SERÜVEN ALBÜMÜ
Gitarda Arda Atılgan, bas ve vokalde İlker İnce, davulda ise Ömer Yiğit Ünal’dan oluşan grubun 3 yıllık emeğinin ürünü olan “Serüven”in kayıtlarının ilk bölümü UNDO ikinci bölümü ise Hayyam stüdyolarında yapıldı. Önemli rock gruplarından Badem’in, “Hisset Beni” adlı şarkıda Mary Jane ile birlikte düet yaptığı albümde, ünlü Sırp müzisyen Mirjina Aleksic’le de ortak bir çalışma var. 9 şarkının yer aldığı “Serüven” adlı albümde, 1 şarkı hariç tüm şarkılar Mary Jane imzası taşıyor. Amerikalı ünlü grup House Of Pain’e ait olan Jump Around adlı eser, Türkçe sözlerle coverlendi. House Of Pain üyeleri tarafından dinlenen ve çok beğenilen bu şarkı için tüm yasal izinler de alındı.

 

ALMANYA KONSERİ
Albümün çıkmasıyla beraber Türkiye’nin birçok yerinde konserler veren Mary Jane’e, başta Almanya olmak üzere yurt dışında da büyük ilgi oldu. Bugüne kadar 4 kez Avrupa Turnesi yapan grup, özellikle Almanya’da yüzlerce kişiye şarkılarını çaldı. Ünü Türkiye sınırlarının dışına çıkan İzmitli grup, 5. Avrupa Turnesi’ni ise 24 Şubat’ta Viyana’da gerçekleştirecek. Viyana’nın en gözde mekanlarından birisinde Kolpa grubuyla birlikte sahne olacak olan Mary Jane’e yine büyük ilgi olması bekleniyor. Öte yandan Begüm Yiğit de Mary Jane’e eşlik edecek.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford YEDİ İKLİM Sabitzade köfte Yuvacık su Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan Üst Grup Gürpınar su Müjdat Optik Medicalpark ACARLAR TURİZM YENİ bbs inşaat konak_dr