20 Haziran 2018 Çarşamba

Büyükşehir’den Öğretmenler Günü konseri

Büyükşehir’den Öğretmenler Günü konseri
Büyükşehir’den Öğretmenler Günü konseri
Büyükşehir’den Öğretmenler Günü konseri
Büyükşehir’den Öğretmenler Günü konseri
Kültür-Sanat Yazdır

Haber

Büyükşehir Belediyesi tarafından kahramanlık türkülerinin seslendirildiği Öğretmenler Günü dolayısıyla hazırlanan “ Vatan Türküsüdür Öğretmenin” adlı program Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde ünlü sanatçı Mümin Sarıkaya’nın katılımıyla gerçekleştirildi

Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen konser programına Vali Yardımcısı Ekrem Erdoğan, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Yeşildal, Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Raşit Fidan, Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Nermin Tol, ilçe milli eğitim şube müdürleri, öğretmenler ve çok sayıda davetli katılım gösterdi.  Vatan Türküsüdür Öğretmenin adlı Programa konuk solist olarak ünlü şarkıcı Mümin Sarıkaya katılım gösterdi.

 

2

 

ÖZAK: ÖĞRETMENLİK EN ULVİ MESLEKTİR

Programda konuşan Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak,” Öğretmenlik bana göre anne babalıktan hemen sonra gelir. Dünyanın en ulvi meslektir. Çocuk öğretmenin ona çizdiği hedefte yürürse amacına varır. Öğretmenler aynı anda 20-30 çocuğu hayata hazırlama çabası içerisindedir. Çocuğa rehber oluyorsunuz. Gençliği yetiştirmek öğretmenlerin elindedir.  Vatanını seven, idealist gençler bu ülkenin en çok ihtiyaç duyduğu hazinesidir. Öğretmenler gününü en kalbi duygularla kutluyorum. İyi ki varsınız diyorum” ifadelerini kullandı.

 

1

 

SARIKAYA YENİ ALBÜMÜNDEN SÖYLEDİ

Büyükşehir Başkan Vekili Zekeriya Özak’ın açılış konuşmasının ardından sahneye çıkan ünlü şarkıcı Mümin Sarıkaya ilk olarak Ben Yoruldum Hayat adlı albümünün çıkış şarkısı olan “Nabız”ı seslendirdi. Yoğun katılımın olduğu programda konuklar Mümin Sarıkaya’nın söylediği türkülerle duygu dolu anlar yaşadı. 5 türkü seslendiren Sarıkaya’nın ardından öğretmenler kahramanlık temalı türküleri hikayelerinin anlatılmasının ardından söylediler.

 

5

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford YEDİ İKLİM Sabitzade köfte Yuvacık su Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan Üst Grup Gürpınar su Müjdat Optik Medicalpark ACARLAR TURİZM YENİ bbs inşaat konak_dr