23 Mayıs 2018 Çarşamba

Windows 10 Yıldönümü Güncellemesi yeniliklerle geldi

Windows 10 Yıldönümü Güncellemesi yeniliklerle geldi
Teknoloji Yazdır

Windows 10 Yıldönümü Güncellemesi kullanıcılara ulaşmaya başladı. Yıldönümü dolayısıyla gelen güncellemeyle birçok uygulama ve oyun, yeni deneyimler sağlayan özellik ve yeniliklerle geldi. Kullanıma sunulmasının üzerinden bir yıl geçen Windows 10, Yıldönümü Güncellemesi ile birçok uygulamada yeni deneyimler sağlayan özellikleriyle kullanıcılarıyla buluşuyor.

Windows 10 Yıldönümü güncellemesinin bugüne kadarki en güvenilir güncelleme olduğunu belirten Microsoft Türkiye’den Windows İş Grubu Yöneticisi Microsoft Kadir Şener, “Windows 10 yıldönümü güncellemesiyle ücretsiz olarak sunduğumuz Windows Defender’a eklenen yeni özelikler bulunuyor. Bilgisayarlarınızın güvenli ve güncel olduğundan emin olmak için belli aralıklarla yapılacak otomatik tarama seçeneği Windows Defender’a gelen gelişmelerin başında geliyor. PC’nizin daha iyi çalışması, daha uzun ömürlü olması için geçen yıl yayınladığımız Kasım güncellemesinden bu yana belirgin iyileştirmeler geliştirdik. Windows Hello’daki gelişmeler ve Microsoft Edge’de artırılmış güç verimliliği ve yeni uzantılar kullanıcılarımızın verimliliğini artıracak. İş ve eğlenceyi aynı platformda buluşturan Windows Mağazası’nda alışveriş deneyimini basitleştirdik. Skype Önizlemesi Windows 10’lu PC’ler için yeniden tasarlandı. Windows 10 yıldönümü güncellemesi cihazlara gönderilmeye başlandı. Kullanıcıların bu güncellemeden memnun kalacağını düşünüyoruz” dedi.

 

Windows Defender ve Windows Hello’da yeni gelişmeler
Windows 10 Yıldönümü Güncellemesi’yle ücretsiz olarak kötü amaçlı yazılımdan koruma hizmeti sununan Windows Defender’a yeni özellikler ekleniyor. PC’lerin güvenli ve güncel olduğundan emin olunması için belli aralıklarla otomatik olarak taranması seçeneği bu özelliklerin başında geliyor.
Yeni Windows Hello ise kolay, güçlü, güvenli özellikleri sayesinde Windows uygulamaları ve Microsoft Edge’de kullanmayı kolaylaştırıyor.

 

Microsoft Edge’de artırılmış güç verimliliği ve yeni uzantılar
Yıldönümü Güncellemesi, PC’lerin pil ömrünün en verimli şekilde kullanılması için Microsoft Edge’de daha gelişmiş güç tasarrufu özellikleri getiriyor. Yıldönümü Güncellemesi’yle birlikte Windows Mağazasına Pinterest Pin It Button, Amazon Assistant, AdBlock, Adblock Plus ve LastPass gibi yeni Microsoft Edge uzantıları da ekleniyor. Bu uzantılar, tarayıcı deneyimini daha fazla kişiselleştirmeye yardımcı oluyor.

 

İş ve eğlence Windows Mağazası’nda
Windows ve Xbox’ın en iyileri Yıldönümü Güncellemesi’yle bir araya geliyor. Uygulamalar, oyunlar, filmler, müzikler ve yalnızca Windows 10 ya da Xbox için geliştirilen oyunlar gibi daha birçok özel içeriğe Windows Mağazası’ndan erişilebiliyor. Yeni mağaza, alışveriş deneyimini basitleştirirken, yeni bir görünümle daha nitelikli içerik, abonelik teklifleri, birleştirilmiş paketler ve ön sipariş seçenekleri sunuyor. Xbox Play Anywhere ile kullanıcılar beğendikleri oyunların ön siparişini lansmandan önce verebiliyor, yayınlandıkları gün Windows 10’lu PC veya Xbox One cihazlarında oynayabiliyor. Bu yenilikler oyunculara sevdikleri oyunları daha fazla yerde oynayabilme seçeneği de sağlıyor.

 

Modern derslik için yenilikçi özellikler
Windows 10 Yıldönümü Güncellemesi ile müşteriler birçok yeni eğitim özelliğinden yararlanabiliyor. Bu yeni uygulamalar arasında, eğitimcilerin kısa sürede çalışmaya başlayabilecekleri yepyeni araçlarla daha hızlı, daha basit kurulum, tarayıcı tabanlı, daha güvenli çevrimiçi değerlendirme sağlayan “Sınava Gir” uygulaması bulunuyor. Uygulama ayrıca kilitli ortam da oluşturuyor.

 

Windows 10 yıldönümü güncellemesi için yeni Skype önizlemesi
Windows 10’lu PC’ler için yeniden tasarlanan Skype Önizlemesi, Yıldönümü Güncellemesi’nde otomatik kurulumla geliyor. Bu güncellemeyle görüntülü çağrılarla birebir ve grup konuşmaları, birebir ve grup sohbetleriyle merhabalaşma, düşük ücretlerle cep ve sabit telefonları arama, fotoğraf paylaşma, dosya paylaşma, ifade simgeleri ve Mojiler gibi sık kullanılan Skype özelliklerine erişilebiliyor.

 

Windows Ink*, Windows’un gücünü kalemin ucuna getiriyor
Windows 10 yıldönümü güncellemesiyle ilk kez sunulan Windows Ink, kolay ve hızlı not almanın yanında, bir ekran alıntısı üzerinde ya da sıfırdan çizim yapabilme fırsatı sunuyor. Akıllı yapışkan notlar, uçağa kaçta yetişilmesi gerektiği gibi genel görevleri anımsatırken, haritalar da yol tarif ediyor.
* Donanım gereksinimleri bulunmaktadır.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford HAURA CAFE Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi bbs inşaat
Ekcan Medicalpark ACARLAR TURİZM YENİ konak_dr